Mutlu Dental


Medikal sektörde 1996 yılında faaliyet göstermeye başlayan firmamız, aynı yıl Sulzer Calcitek firmasının distribütörlüğünü alarak dental implant satışına başlamıştır. Şirketimiz, kalite, güven ve destek ilkelerinden yola çıkarak kısa zamanda Türkiye pazarında üst sıralarda yerini almıştır.
İmlant satışı yanında eğitime de önem verilerek 1998 yılına Türkiye’ de uluslararası sempozyum, bunun yanında çeşitli illerde eğitim seminerleri yapılmıştır.
Sektörde güven anlayışının bir getirisi olarak malzeme, materyal, set ve fizio dispanser desteği ile müşterilerini desteklemiştir.
1998 yılında Passific Coast Tissue Bank (Doku Bankası) ile distribütörlük anlaşması yaparak, dental implant ve kemik greft materyallerinin birlikte satışına başlamıştır. Globalleşmenin etkisi ile Sulzer Calcitek firması, 1997-1999 yılları arasında Sulzer Medica ismini almıştır.
1999-2004 yılları arasında Centerpulse ismi ile varlığını sürdüren firma, 2004 yılı itibarı ile Zimmer Dental ismi altında faaliyet göstermektedir. İsim değişiklikleri, strateji açısından dünya devi olma yolunda ilerleyen firmanın büyüme açısından en açık kanıtıdır. Mutlu Sağlık sunduğu hizmet kalitesinin devamlılığını sağlayarak ve her zaman ilkleri gerçekleştirerek Türkiye’de Sektörde bir trend olduğunu ortaya koymaktadır.

Ürünlerimiz, A.B.D. menşelidir ve CE, FDA belgeleri bulunmaktadır. Sonsuz güven duyduğumuz ürünlerimizin, ülkemizin her yerinde kolaylıkla ulaşılabilirliğini sağlamak amacındayız. Ankara’da kurulan firmamız, verdiğimiz hizmete duyulan güven sayesinde her geçen gün hızla büyümektedir. Halen Ankara, İstanbul I. Bölge, İstanbul II. Bölge, İzmir, Antalya, Isparta, Samsun, Sivas, Kayseri, Konya ve Adana’da faaliyet göstermekteyiz.

Sektörde bir trend olmanın bilinci içinde çalışan takım arkadaşlarımız ile kalite, güven ve destek ilkeleri dahilinde sizlere verdiğimiz hizmeti sürdürmek amacındayız. Varolan kalite, ürün güvencesi ve ulaşılabilirlik misyonumuz, sektörde gözle görülür bir başarı grafiği sergilemektedir. Türkiye’nin her köşesinde aynı şekilde hizmet vermek, tüm diş hekimleri ile birlikte çalışmak, vizyonumuzdur.